US Election & Weakening USD Will Fuel Bitcoin Price – deVere Group CEO

„Historia pokaże, że rok 2020 był przełomowy dla Bitcoin“, powiedział Nigel Green, dyrektor generalny (CEO) grupy deVere, organizacji doradztwa finansowego i fintech. Analityk powiedział, że cena Bitcoina wzrośnie, co było spowodowane zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA w listopadzie i słabnącym dolarem.

„Możemy się spodziewać, że największa krypto waluta na świecie zostanie jeszcze bardziej podsycona do końca 2020 roku przez amerykańskie wybory prezydenckie i słabość dolara, który będzie służył jako siła napędowa cen wysokich oktanów“, powiedział Green, rozmawiając z Finboldem.

Cena bitcoinu zyskała w tym roku około 60% (w oparciu o obecną cenę), stając się jednym z najlepiej działających niezależnych aktywów, ponieważ pandemia COVID-19 budzi niepewność, jak stwierdził Green. Ta niepewność, która już spowodowała dwuletni spadek wartości dolara, będzie jeszcze bardziej potęgowana przez listopadowe wybory prezydenckie, stwierdza Green.

W obliczu tej niepewności inwestorzy „będą gromadzić w bezpiecznym miejscu aktywa, w szczególności te, które nie są związane z żadnym konkretnym krajem, takie jak Bitcoin Revolution i złoto“, powiedział. Co więcej, BTC „może potencjalnie wybić złoto ze swojego długoletniego szczytu, gdy świat będzie napędzany przez rewolucję technologiczną“.

Ciągły „druk historycznych sum pieniędzy z helikopterów“ został zidentyfikowany przez Greena jako przyczyna inflacji dolara i późniejszej utraty wartości. Według mieszkańców Kryptorealu, takich jak Nic Carter, współzałożyciel i Castle Island Ventures, podaż Bitcoinu nie może być niepotrzebnie korygowana i w ten sposób eliminuje strach przed inflacją, jaki widzi dziś dolar.

Dolar amerykański nie jest przypuszczalnie jedyną walutą typu fiat, która jest wykorzystywana do napędzania byczego biegu Bitcoinów i walut cyfrowych. Wydaje się, że w Turcji pewna liczba obywateli, stale nękanych malejącą wartością w lirach, przyjęła Bitcoin jako realną alternatywę.

Jak donosi Abhay Aluri, współzałożyciel Ryze, BtcTurk, głównej krypto walutowej giełdy BtcTurk, ma w tym roku prawie milion abonentów z około 100.000 aktywnych użytkowników miesięcznie.

Pomimo wzmocnienia tureckich lirów między wrześniem 2018 r. a czerwcem 2019 r. w odpowiedzi na działania banku centralnego, powiedział autor, obecnie odnotowywane niskie poziomy skłoniły analityków do stwierdzenia, że turecki bank centralny jest na wyczerpaniu rezerw, aby podtrzymać wartość lira, stwierdzając, że jest to „tylko jeden szok od kryzysu“.

Ponadto, prezes OKEx, Jay Hao napisał, że problemy gospodarcze Turcji są napędzane przez pogarszające się stosunki z zagranicznymi rządami, takimi jak Stany Zjednoczone, a także szereg środków banku centralnego w celu uniknięcia wyczerpania rezerw płynności. Dlatego też rząd turecki zachęca młodych ludzi do studiowania łańcucha blokowego i wspierania biznesu opartego na technologii w celu ratowania swojej gospodarki bez polegania na zasobach zewnętrznych.

Cena Bitcoin wynosiła w momencie pisania 11 423 USD (14:20 UTC). Jego wartość spadła o 3% w ciągu ostatnich 24 godzin i 5,5% w ciągu tygodnia.